Tréningy v telocvični
ZŠ Odborárska

Piatok od 15:00 do 16:30 v telocvični na ZŠ Odborárska.

Najbližší tréning: 18. 5. 2012

Nezabudnite si preukazy!

11. 5. 2012 Tréning

Máme novú mapu Nobelova, na ktorej je aj park pri Dimitrovke, tak sme ju dnes boli vyskúšať. Po rozcvičke v telocvični si deti zabehli trať so 7 KS, celkom samostatne. Kontroly boli bez lampiónov, len zavesené kliešte s razením do malých papierových preukazov. Tréning nám spestril neznámy vtipálek, ktorý najprv vzal KS 6 a potom ju zavesil na detskom ihrisku. Deti to trocha doplietlo, ale napokon to dobre dopadlo.

mapa

4. 5. 2012 Tréning nebol - obsadená telocvičňa

27. 4. 2012 Tréning

Trénerka bola chorá, tak sme na školskom dvore najprv poroznášali kontroly, potom ich deti hľadali a zakresľovali do mapy a napokon si to celé ešte zabehli. Dokončenie v telocvični -- súťaže družstiev s loptpu, vybíjaná a futbal. Na záver Choré opice.

20. 4. 2012 Tréning

Začiatok na školskom dvore, lebo telocvičňa bola obsadená. Naháňačka, rozcvička, behy - pyramída, štarty z rôznych polôh. V telocvični potom preteky družstiev, rýchla vybíjaná a choré opice.

17. 4. 2012 Školské preteky BA III na Zlatých pieskoch

Družstvá dievčat aj chlapcov zo ZŠ Odborárska postúpilo na krajské preteky do Pezinku! Z jednotlivcov ešte naviac postupuje Terezka.

15. 4. 2012 Tréning

Tréning s ŠK Sandberg na lúke na Dlhých dieloch. Trať náročnosti T-2, práca s čipom a časomierou. Opekačka na záver.

13. 4. 2012 Tréning

Normálny tréning.

6. 4. 2012 Tréning nebol -- sviatok!

Prajeme všetkým príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.

30. 3. 2012 Tréning

Taký normálny tréning, menšia účasť. Po rozcvičke štafetový beh po obvode telocvične, ktorý deti vôbec nepochopili, potom súťaže po družstvách, posilňovanie. Mapový tréning: nácvik razenia kliešťami - po telocvični rozmiestnené lampióny aj s klieštikmi a deti cvikali do staršej mapy Námestie. Na záver plnenie želaní - kruhy, basketbal a trampolíny.

23. 3. 2012 Tréning

Začiatok na školskom dvore - oboznámenie sa s mapou školského dvora, starší mali za úlohu zakresliť chyby a zmeny do mapy. S mladšími spoločná prechádzka k významným orientačným bodom, nácvik otáčania a zorientovania mapy. Pokračovanie v telocvični, rozcvička, posilňovanie a bežecké súťaže v družstvách.

17. 3. 2012 Sobotňajší tréning v prírode

Tréning na Kamzíku v teréne. Cieľom bolo naučiť sa rozpoznávať v prírode objekty znázornené na mape. Prešli sme spoločne trasu vlaňajších školských pretekov, venovali sme pozornosť značkám na mape a ich skutočnej podobe v teréne. Nácvik používania buzoly. Trasa 1 km nám trvala asi 75 min. Tréningu sa zúčastnilo spolu 13 detí a 7 dospelých (niektoré deti prišli s rodičmi). Hoci sme mali v pláne aj postaviť krátku trať s kontrolami, napokon sme sa uspokojili so spoločným tréningom. Počasie bolo výborné, deti sa domov vrátili vyhladnuté a príjemne ustaté.


Tréning v teréne s mapou.

16. 3. 2012 Tréning

Na rozohriatie znova naháňačka Balóniky. Potom rozcvička a kruhový tréning na 6 stanovištiach, celkovo 3 cykly. Mapový tréning sme zamerali na farby na mape. Hra s vyfarbovaním slepej mapy a upevnenie znalostí na signály (biela - beh medzi stromami, žltá - na lúke, ľah, zelená - pomalý beh myším krokom, modrá - voda, žabáky, čierna - sadneme si v budove na zem). Na záver znova Opičí mor. Podlaha telocvične je už celkom vyutieraná.


Kruhový a mapový tréning.


Deti dnes dostali preukaz bežca, do ktorého môžu zbierať pečiatky za každý tréning, výsledky z pretekov a tréningov v prírode. Miesto je v nich aj na záznam o telesnej zdatnosti, uvidíme ako sa do konca roka zlepšia.


Rozcvička a preukaz bežca (download .pdf).


9. 3. 2012 Tréning

Dnes bez trénerky, ale s dobrou náladou. Keďže sa ochladilo, začali sme naháňačkou Mrázik a nacvičili sme behaciu Lavínu. Niekoľko rozličných súťaží v družstvách, podávanie lopty - padajúce domino.
Mapový tréning znova kartičky s mapovými značkami, už nám to ide výborne. Na záver obľúbený Opičí mor.

2. 3. 2012 Tréning

Rekordný počet detí - 17! Uff!

Na rozbehanie hra balóniky a špendlíky (nafukovanie balónikov drepmi). Rozcvička, bežecká abeceda. V hlavnej časti hodiny preteky so žinenkami Plávajúce ostrovy a Podávanie lopty - štafety. Výborná hra lavína - deti sa nabehali do sýtosti.

Pri zostave tréningu používame metodickú príručku Českej atletickej spoločnosti s názvom Atletika pro děti.

Mapový tréning - dnes znova kartičky s mapovými symbolmi. Tí čo chodia na tréningy a na preteky už to vedia celkom dobre.

24. 2. 2011 Tréning nebol - prázdniny

17. 2. 2012 Tréning

Podobne ako minulý týždeň, ale namiesto posilňovania (kruhový tréning) bola Opičia dráha. Mapový tréning: značky na mape - naučili sme sa ďalších 8 značiek. Najprv hľadali nové značky na mape a potom súťaž družstiev.

11. 2. 2012 Preteky Limbašský Valentín

Napriek tomu, že počasie vyzeralo pre beh veľmi nepriaznivo (ráno sme mali na teplomeri -13 stupňov), po príchode do Limbachu sme boli prekvapení, aké skvelé slnečné počasie organizátori vybavili. Teploty okolo poludnia vystúpili až k -2 st. a bezvetrie nám tiež pomohlo. Rovnako ako pekné priestory hotela Gaudium, v ktorom sme našli skvelé podmienky na predštartovú prípravu.

Výsledky boli potešiteľné, pretekov sa zúčastnilo 7 členov ŠK Sandberg, v kategórii RD nové členky Katka (10.m) a Teodorka (12.m) so Zorkou (13.m). V kategórii M-10 stál na stupienkoch víťazov Miško (2.m), Matúš obsadil v M-14 pekné 6.m. Za dospelých bežala Hanka (W-45, 9m) a Rišo (M19, 22m.).
Podrobné výsledky

10. 2. 2012 Tréning

V týchto mrazoch sme nemohli začať inak ako Mrázikom na rozmrazenie. Potom zrkadlový tréning - trenérka predcvičovala a všetci za ňou zrkadlovo. Nasledoval kruhový tréning na 6 stanovištiach - písanie číslic nohami (brušáky), plávanie na suchu (chrbát), drepy s výskokom, padanie o stenu (ruky), výpady (nohy, viď obr.) a kliky chrbtom k lavičke (tricepsy).

Mapový tréning: značky na mape. Najprv hľadali 10 nových značiek na mape Kamzík 1:5000 a potom súťaž družstiev s kartičkami. Na rubovej strane nie je napísaný názov značky, ale čo treba priniesť ako ďalšiu.

Stiahnuť kartičky...
Stiahnuť kartičky...

3. 2. 2011 Tréning nebol - prázdniny

29. 1. 2012 Preteky Yeti Zima Cup

Preteky Yeti Zima Cup organizoval klub TJ Rapid už siedmy krát, v tomto roku na sídlisku Ostredky. Počasie bolo síce chladné, ale veľmi pekné a pretekárom sa dobre behalo. Z nášho krúžku sa zúčastnili Zorka, Katka a Tejka, Šimon, Maťko a Matúško.

Veľmi pekné druhé miesto obsadila Ivonka v kategórii s doprovodom. Na rovnakom mieste skončil aj Miško v kategórii M-10. Po dlhšej prestávke si zabehla aj trénerka.

Tréning 27. 1. 2012

Na rozbehanie naháňačka Mrázik (rozmrazovanie podliezaním). Potom abeceda: lifting, skipping, zakopávanie... Zvieracia rozcvička (pribudla ťava, volavka). Súťaž družstiev v prekážkových behoch na rozličné spôsoby.

Zopakovali sme si mapový tréning z minulého týždňa - orientácia po líniových trasách v telocvični. Na záver vybíjaná a informácia o pretekoch.

Tréning 20. 1. 2012

Dnes sme merali výkonnosť v disciplínach Skok do výšky, Skok do diaľky z miesta, Hod loptičkou na cieľ a Šprint cez telocvičňu (14m). Výsledky porovnáme koncom šk. roka a uvidíme, kto sa ako zlepšil. Nie je podstatné, kto mal aký výsledok, ale ako sa zlepší do konca roka.

Mapový tréning bol zameraný na líniové trasy -- deti mali na mape telocvične sledovať trasy vyznačené líniami a pritom si zapamätať kontroly v niektorých bodoch.

Telocvicna_0000.PNG Telocvicna_128.PNG

Telocvicna_6528.PNG Telocvicna_81B5C.PNG Telocvicna_A08259.PNG

Tréning 13. 1. 2012

Prvý tréning v novom roku. Rozcvička, rozbehanie, opičia dráha a jednoduchý mapový tréning. Loptové hry.

Tréning 16. 12. 2011

S polutovanim musime zrusit piatkovy trening orientacneho behu, pretoze telocvicnu zabrali stavbari, ktori opravuju strechu na skole. Predpoved pocasia je tiez nepriazniva, takze aj nahradny plan s treningom v parku padol.

Do pozornosti odporucame Trojkralove preteky v Pezinku, ktore budu 6. januara. Informacie a prihlasovanie:

http://www.sokolpezinok.sk/preteky/trojkralove-preteky-2012

Prajeme vesele vianoce a stastny novy rok, stretneme sa na pravidelnom treningu po prazdninach, 13. januara.

Treneri Baloghovci.

9. 12. 2011

Dnes sme mali rekordnú účasť - 15 detí. Okrem obvyklých aktivít sme sa dobre rozohriali pri hre s dvoma molitanovými kockami (asi polmetrovými), ktoré museli deti v družstvách dopraviť rôznymi spôsobmi na druhý koniec telocvične.
Mapový tréning sme zakončili súťažami družstiev v skladaní rozstrihanej mapy. Na záver obľúbená (ako u koho) vybíjaná.

3. 12. 2011 Mikulášske preteky

[Foto z pretekov]

Na Zlatých pieskoch sa uskutočnili preteky, ktoré organizoval klub ŠK Vazka. Zúčastnil sa ich rekordný počet 252 pretekárov, ktorí súťažili na riadnych trasách a 234 malých pretekárov na detskej obrázkovej. Preteky sprevádzalo chladné počasie s teplotami okolo 2°C. Zúčastnili sa aj deti z nášho krúžku: Lucia Burgerová, Ivonka Rohalová, Zorka Baloghová, Maťko Kukurugya a Samko Adamčík si aj so súrodencami a rodičmi zabehli Detskú obrázkovú trať, prípadne trať pre rodičov s deťmi. Matúš Balogh zvíťazil v kategórii M-10 a Michal Balogh skončil v tesnom závese na druhom mieste. Niektorým to všetko bolo málo a tak sa predierali aj cez cintorín kontrol.
Pozri fotky...

2. 12. 2011 Tréning nebol

Na ZŠ Odborárska opravovali strechu.

25. 11. 2011

Dnes sme opäť začali krátkou rozcvičkou a potom opičiou dráhou s posilňovaním, ktorú deti nazvali cvičisko pre psov. Niečo na tom bude...
Nasledovala obľúbená hra s hľadaním nalepených lístočkov a vybíjaná. Na konci sme rozdali pozvánky na mikulášske preteky. Kto stratil, môže si informácie o pretekoch pozrieť aj tu: http://mikulas.vba.sk

21. 10. 2011

Druhý tréning, po reklamnej kampani máme už 11 detí. Rozcvička, posilňovanie, opičia dráha. Farby na mape, hry.

14. 10. 2011

Prvý tréning v novej sezóne. Prišlo 6 detí. Rozcvička, posilňovanie, opičia dráha. Zoznámenie s kompasom, mapa.--> Zápisy z tréningov v minulej sezóne...

Zodpovedný človek: Richard Balogh (c) 2011