O jeleni paroh a kravsky roh

Nová Bošáca
Lopeník
Grúň
More Website Templates @ TemplateMonster.com - April 21, 2014!

Aktuality

Stravovanie
V obci Nová Bošáca a okolí sú stravovacie možnosti veľmi obmedzené. Na zhromaždisku bude k dispozícii menu v obmedzenom množstve, okrem toho klobásy, hot-dogy, koláče, káva, pivo a limo. Najspoľahlivejšie je objednať si stravu priamo pri prihlasovaní na preteky v prihlasovacom systéme. Menu:

SOBOTA
1. 130 g Prírodný kurací rezeň, ryža, šalát
2. 350 g Zeleninové rizoto, šalát

NEDEĽA
1. 130 g Kuracie stehno bez kosti, varené zemiaky, šalát
2. 120 g Grilovaný TOFU syr, varené zemiaky, šalát

Základné informácie

8. a 9. závod Žebříčku B - Morava v orientačním běhu a zároveň Slovenský rebríček jednotlivcov - INOV-8 Cup 2016 v orientačnom behu o trofeje Jelení paroh a Kravský roh sa uskutočnia cez víkend 10. - 11. septembra 2016 pri obci Nová Bošáca. Preteky organizuje slovenský klub ŠK Sandberg v spolupráci s TJ Slovan Luhačovice a obcou Nová Bošáca.

V sobotu na vás čaká long v listnatom lese na južnom svahu Lopeníka. Vzdialenejšia časť terénu je charakteristická bukovými hustými mladinami, vývratmi a zarastenými rúbaniskami.Doteraz nedotknutý terén pre vás zmapovali Evžen Cigoš a Zdeněk Lenhart.

V nedeľu sa v členitejšej časti územia pod Lopeníkom pobeží middle. Terén je pomerne strmý, v dolinách so zosuvmi a detailnou členitosťou.

Preteky sa uskutočnia v CHKO Biele Karpaty, v okolí sa nachádza niekoľko prírodných rezervácií. Rozmanité spôsoby hospodárenia, rôznorodý historický vývoj a v neposlednom rade odľahlosť od priemyselných centier umožnili zachovať nezvyčajne vysokú biodiverzitu na mnohých typoch biotopov - od horských bučín a podhorských prepásaných lúk k najrôznejším typom drobných lesných i lúčnych mokradí. Biele Karpaty sú známe aj ako územie s najväčším výskytom vstavačovitých rastlín (orchideí) v strednej Európe.

Termíny

Uzávierka prihlášok: 26. 8. 2016

Slovenskí pretekári sa prihlasujú cez orienteeringonline, českí cez ORIS.

10. 9. 2016 Long

V sobotu vás čaká dlhá (SZOŠ) / klasická (ČSOS) trať.

11. 9. 2016 Middle

V nedeľu sa beží na strednej (SZOŠ) / krátkej (ČSOS) trati.

Z terénu

110 60
208 813
51 88
228 62
117 368
22 38